Online Başvuru Formu (Videx)


Almanya Federal Dış işleri Bakanlığı'nın ücretsiz çevrimiçi doldurabileceğiniz başvuru formunu (Videx) kullanınız: Videx kullanım klavuzuna buradan bakabilirsiniz.

Buradan Schengen Vizesine ait başvuru formuna ulaşabilirsiniz:

Online Başvuru Formu Schengen Vize - (Videx)

Buradan Ulusal Vizesine ait başvuru formuna ulaşabilirsiniz:

Online Başvuru Formu Ulusal Vize - (Videx)

Veri Koruma Yönergelerine ilişkin tüm bilgileri buradan bulabilirsiniz:

Videx Gizlilik Politikası

Formu doldurmadan önce lütfen aşağıdaki bilgileri dikkate alınız.

  • Online başvuru formunu (Videx) doldurduğunuz takdirde AB Veri Koruma Tüzüğü formumuzu da imzalayıp dosyanıza eklemeniz gerekmektedir. AB veri Koruma Tüzüğü formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.
  • Dilerseniz başvuru formumun çıktısını alarak, elle doldurabilirsiniz. Bunun için lütfen buraya tıklayınız.
  • Başvurunuzu sizin adınıza başka biri getirmek istiyorsa Vekaletname formumuzu da ek olarak doldurmanız gereklidir. Vekaletname formuna ulaşmak için buraya tıklayınız.

Dilerseniz, iDATA Başvuru Merkezlerinde başvuru formunu ücrete tabi doldurulmasını talep edebilirsiniz. Ücretlendirmeleri buradan bulabilirsiniz: Bu hizmetten faydalanmak için sözlü beyan verileceğinden dolayı başvuru sahibinin şahsen başvuruda bulunması gerektiğini lütfen dikkate alınız. Başvuru sahibi doldurulan verilerin doğruluğundan kendisi sorumludur ve formları şahsen imzalamalıdır. Başvuru formu doldurma hizmetinin başvuru sahibinin tercihinde olduğunun ve başvuru sürecine bir etkisi olmayacağını lütfen dikkate alınız.